Hledáte nového parťáka? Přijeďte na návštěvu pomazlit naše svěřence i další obyvatele.                       Transparentní účet - 626626662/0600

Kočky k adopci

Všechny kočky které nabízíme k adopci prošly kontrolou u veterináře, jsou odblešené a odčervené. Mají za sebou povinnou karanténu. Všechny u kterých to jejich zdravotní stav dovoluje jsou kastrované.

Bližší informace o provedeném ošetření a medikaci má každá z koček uvedeno v adopční smlouvě.

Podmínkou adopce koťat je kastrace v období mezí 6-12 měsícem věku.


V případě, že by zájemci o adopci byli ochotní k nám jet i z větší dálky, je zde i zdarma možnost přespání.

Máme tu skromný malý apartmán pro 2 osoby, vybavený kuchyní, vlastní koupelnou a WC. 

Můžete si užít výlety po okolí a my budeme moc rádi, že další kočičák má své doma.


Rori - 3 letá

Socializovaná plašanka. Jakmile si na člověka zvykne, tak mazlení vyžaduje. Točí se, lehá si na záda i hravě kouše.  Ostatní kočky ji zajímají, ale začala je od nás odhánět, protože se chce mazlit jako první. Chce se mazlit, tak moc, že jsem otevřela dveře do kočičího pokoje a ona visela v horní části dveří a mňoukala, že chce za námi. V noci je hodná, spí mi v klidu u nohou. Se psy je v pohodě. Zvyklá jen v bytě. Kastrovaná.

Sandy - 3 letá

- přišla k nám se ségrou Rori. Holky jsou na sebe zvyklé, kdyby měly domov spolu, tak by byly rády. Sandy se také po určité době nechá drbat, trvá jí to ale déle než Rori. Schovává se za ni, ale vše sleduje a je vidět, že chce mazlení také, ale dělá zagorku :-). Chce to někoho trpělivého, kdo jí dá čas, aby pochopila, že není čeho se bát. Zvyklá jen v bytě. Kastrovaná.

Dorotka - 9 měsíců -venkovní

- její sourozenci jsou již dávno v nových domovech. Ona jediná se stále bojí rukou. Hladit se nechá, ale neužívá si to. Bohužel výlety na veterinu ji také hodně stresují. Zároveň je plná energie, určitě bude skvělá myšilovka a parťačka nějakému kamarádovi, který bydlí v domku se zahradou. Věříme, že i pro ni se najde místo. Kastrovaná.

Agnes - 8 letá hraběnka - bytová

Vyhozena v Náchodě do cizí zahrady ke psovi, paní ji naštěstí hned převezla k nám. Je to s ní veselé, se psy leží u kamen, ale ostatní kočky vyhání. Její oblíbené místo je křeslo, gauč a okno. Nemňouká. Má ráda svůj klid. Přijde se pomazlit jen když ona chce. Do přepravky dělá vzteklou roznožku, zřejmě hodně negativní zkušenost z minulosti. Tak buď přepravku na psa a nebo u nás je naučená na malou přepravní klec, jen otevřeme a vleze dobrovolně. Je bez zubů - zvládá i granule, dásně už se zahojili. Ideální pro někoho kdo je v bytě sám, ale má rád svůj klid stejně jako ona.

Molly - 5 měsíců - bytová/venkovní

- na začátku odtažité kotě, ale teď nejumazlenější z koťat co tu ještě máme. Jde se hned mazlit i s lidmi, které vidí poprvé, takže v novém domově si jistě zvykne rychle.

Sára-2 roky

Tato černá kráska se nám u domu objevila jako plaché kotě: Bohužel černé kočky nebývají zájemci o adopci oblíbené, tak nám tu zůstala. Po kastraci je zvyklá spíše na venkovní pohyb. Teplo domova by ale určitě také ocenila. Už jsme ji vymazlili, takže se nechá hladit i od cizích. V náruči dlouho nevydrží, nicméně, když drbete na zemi, tak válí sudy a je hravá. Kastrovaná.

Mája - 1 rok

Tuto tříbarevnou drobnou kočičku jsme chytili v JZD společně s Viky. Měly největší hlad proto se nechaly chytit. Je již po kastraci. Vhodný domov by byl spíše u někoho na farmě, kdo chce myšilovku. Pohladit se nechá občas. Běhá za námi, ale jak nemáme jídlo, tak ji nezajímáme. Kastrovaná.

Viki - 1 rok

Odchycena společně s Májou v JZD. Trvalo jí to, ale teď je to nejmazlivější kočička. Je zvyklá venku, nicméně, je to klidná povaha, která by si na gauč a pravidelné mazlení zvykla okamžitě. Počítejte s tím, že je ukecaná. Jak nás slyší, tak volá a volá dokud ji nevezmeme do náruče a nepomazlíme :-). Kastrovaná.

Meggie-2,5 roku

Drobná kočička, která dlouho odolávala mazlení. Není to holka do náruče. Za to drbání na hlavičce zbožňuje. Bohužel se vrátila z adopce. V bytě byla nešťastná a dožadovala se otevření dveří. Hledáme tedy domov spíše u domku se zahradou. Kastrovaná.


Virtuální adopce

Někteří naši svěřenci nejsou vhodní pro adopci - plašani nebo jsou dlouhodobě nemocní (autoimunitní onemocnění) nebo nekontaktní. Můžete nám zaslat příspěvek na náš transparentní účet 626626662/0600, nebo jim i můžete přímo poslat něco dobrého na zub (lidé nám vozí i zbytky krmiva, které jejich kočičky nejedí, jsme vděčni za cokoliv pro ně). Na naši adresu nebo použijte Zásilkovnu - Komenského 402, Police nad Metují - Chovatelské Potřeby.

Mikeš - cca 2 roky

Největší lazar depozita. Přišel k nám v hrozném stavu s autoimunitním onemocněním a všichni máme radost jaký umazlený kocourek z něj vyrostl. Nejde ho zcela vyléčit, to mu však nebrání v tom, aby tu žil plnohodnotný život. Kastrovaný.

Boženka - cca 15 let

Drobná 2kg kočička s nekompromisním postojem. Objevila se tu v kůlně, když jsem krmila a tvářila se jako, že je doma. Po veterině z ní lítaly tasemnice, škrkavky atd. Teď je to spokojená "babička", má jen jeden zub, přesto je postrachem našich psů. Chodí kolem ní obloukem, aby ji nenaštvali. Dožije tu s námi a my se ještě pobavíme kolik psů zažene, naposledy to byl kamarádky kříženec staforda. Prostě naši Božku nikdo rozčilovat nebude :-).

Boženku máme přes zimu vevnitř, ocenila by boudičku nebo nový pelíšek a kapsičky.

Saminka - cca 5 let 

Není bohužel vůbec zvyklá na jakýkoliv dotyk. Ani po 2 letech není kontaktní. Lítá po zahradě a do venkovní smečky se zařadila bez problému. Kastrovaná.

Agáta - cca 5 let

Plachá kočička, dopracovali jsme se k tomu, že ji zvládnu chytit a dovézt na veterinu, když je potřeba, ale jinak se nemazlí a před rukou utíká a uhýbá jako had.

Užívá si svobodu u našeho domu s ostatními plašany a rovná si svou pozici ve smečce. Kastrovaná.